Cinemini v Mini-Film-Klubu

Projekt Cinemini se svými dětmi nyní můžete zažít v prostorách Goethova institutu v Praze. A to každý druhý čtvrtek od 29. února 2024 do 27. června.    

"V současné digitální době jsou děti každý den obklopovány audiovizuálním obsahem. Je proto důležité, aby se o tom, co na ně působí a co vnímají, naučily přemýšlet a mluvit", píše na svých stránkách Goethe Institut, který nově spouští Mini-Film-Klub inspirovaný projektem Cinemini europe. Předškoláky tak v rámci filmového klubu podpoří v rozvoji kreativity a jejich kritického myšlení.

Mini-Film-Klub v Goethe Institutu

Mini-Film-Klub je nová bilingvní skupinka, která podnětným a zábavným způsobem uvádí ty nejmenší do světa filmu. Děti nejprve sledují vybrané krátké filmy, o kterých si pak společně povídají a reagují na ně různými formami vzdělávacích a hravých aktivit.

Hravou formou si s dětmi povídají o filmových postavách, o barvách, o hudbě, ale také o tom všem, co se jim ve filmech líbilo a nelíbilo. Tím vším děti efektivně rozvíjejí vlastní fantazii a zároveň prohlubují svůj prožitek z filmu.

Kdy můžete Cinemini v rámci Mini-Film-Klubu zažít?

Program Cinemini proběhne každý druhý čtvrtek od 29. února 2024 do 27. června v čase 16:30–17:30 hodin v prostoru pro děti v 1. patře Goethe institutu v Praze

Lektorky s dětmi mluví česky i německy.

Jak můžete přihlásit své dítě?

O místo v pravidelném kurzu se přihlaste na Vera.Breckova@goethe.de. Přihlášení je závazné od začátku do konce kurzu. 

Detaily k akci najdete přímo na stránkách Goethe Institutu