Aktuality

Novinky v Cinemini

Závěrečné promítání Mini-Film-Klubu: Cinemini v Kině Kavalírka

Promítání filmů Cinemini a jeho doprovodné aktivity rozvíjely kreativitu a kritické myšlení předškolních dětí v rámci Mini-film-klubu od února do ...

Promítání filmů Cinemini a jeho doprovodné aktivity rozvíjely kreativitu a kritické myšlení předškolních dětí v rámci Mini-film-klubu od února do června v rámci 8 setkání. Děti si užily mnoho zábavy, pohybových i kreativních aktivit a především měly zážitek z netradičních filmů, které Cinemini ve svém repertoáru nabízí - od počátků kinematografie, přes experimentální snímky až po současnou animaci.

 

Poslední setkání Mini-film-klubu proběhne v rámci posledního termínu 20. června od 16:00 výjimečně nikoliv v Goethe-Institutu, ale tentokrát v Kině Kavalírka na Praze 5. 

 

Mini-Film-Klub, určený pro děti od 3 do 6 let, je dvoujazyčný program, který je hravou cestou seznamuje s filmovým světem. Společně sledujeme krátké filmy, diskutujeme o nich a zapojujeme děti do různých aktivit, což rozvíjí jejich fantazii a prožitek z filmu.

Tento program, inspirovaný projektem Cinemini Europe, probíhá každé druhé čtvrteční odpoledne v knihovně Goethe-Institutu.

Kdy a kde?

  • Pro koho: Pro děti od 3 do 6 let.
  • Kdy: Čtvrtek 20. 6.,16:00–17:00 hod
  • Kde: Kino Kavalírka (Plzeňská 210, Praha 5)

 

Jak přihlásit své dítě?

Přihlaste se na Vera.Breckova@goethe.de. Přihlášení je závazné pro celý kurz. Akce je zdarma.

 

Těšíme se na vás a vaše malé filmové diváky!

CINEMINI GARDEN PARTY 5. 6. 2024: Den pro pedagožky a pedagogy MŠ v Kině Kavalírka

Den plný odpočinku a pozvání do světa audiovizuální výchovy v rámci světově unikátního projektu filmové výchovy pro předškoláky Cinemini. AKCE JE ...

Den plný odpočinku a pozvání do světa audiovizuální výchovy v rámci světově unikátního projektu filmové výchovy pro předškoláky Cinemini.

 

AKCE JE URČENA VŠEM PEDAGOŽKÁM A PEDAGOGŮM ZDARMA. Registrace na edukace@krutonfilm.cz.


Cinemini Garden Party bude den plný odpočinku, domácího občerstvení a neomezené konzumace vybraných alko a nealko drinků na proslulé zahradě Kina Kavalírka. Večer promítneme film Priscilla (2023) slavné režisérky Sofie Coppoly, a nabídneme speciální filmový drink! A nebude chybět ani party v rytmu nesmrtelného Elvise. Děti si užijí venkovní hry a projekce filmů z projektu Cinemini.

Jako bonus připravujeme představení projektu Cinemini, přátelskou diskuzi a sdílení zkušeností s audiovizuální výchovou, volňásky 1+1 na vybraný film z programu Kina a voucher na občerstvení v kinovém baru.

 

Program
17:00 - 17:30 zahájení
17:30 - 18:30 diskuze o audiovizuální výchově
19:00 - 19:45 projekce Cinemini pro zájemce
20:00 - 22:00 projekce filmu Priscilla
22:00 Elvis párty

 

Těšíme se na Vás!

Cinemini v Mini-Film-Klubu

Projekt Cinemini se svými dětmi nyní můžete zažít v prostorách Goethova institutu v Praze. A to každý druhý čtvrtek od 29. února 2024 do 27. června. ...

Projekt Cinemini se svými dětmi nyní můžete zažít v prostorách Goethova institutu v Praze. A to každý druhý čtvrtek od 29. února 2024 do 27. června.    

"V současné digitální době jsou děti každý den obklopovány audiovizuálním obsahem. Je proto důležité, aby se o tom, co na ně působí a co vnímají, naučily přemýšlet a mluvit", píše na svých stránkách Goethe Institut, který nově spouští Mini-Film-Klub inspirovaný projektem Cinemini europe. Předškoláky tak v rámci filmového klubu podpoří v rozvoji kreativity a jejich kritického myšlení.

Mini-Film-Klub v Goethe Institutu

Mini-Film-Klub je nová bilingvní skupinka, která podnětným a zábavným způsobem uvádí ty nejmenší do světa filmu. Děti nejprve sledují vybrané krátké filmy, o kterých si pak společně povídají a reagují na ně různými formami vzdělávacích a hravých aktivit.

Hravou formou si s dětmi povídají o filmových postavách, o barvách, o hudbě, ale také o tom všem, co se jim ve filmech líbilo a nelíbilo. Tím vším děti efektivně rozvíjejí vlastní fantazii a zároveň prohlubují svůj prožitek z filmu.

Kdy můžete Cinemini v rámci Mini-Film-Klubu zažít?

Program Cinemini proběhne každý druhý čtvrtek od 29. února 2024 do 27. června v čase 16:30–17:30 hodin v prostoru pro děti v 1. patře Goethe institutu v Praze

Lektorky s dětmi mluví česky i německy.

Jak můžete přihlásit své dítě?

O místo v pravidelném kurzu se přihlaste na Vera.Breckova@goethe.de. Přihlášení je závazné od začátku do konce kurzu. 

Detaily k akci najdete přímo na stránkách Goethe Institutu